مذاکرات هسته ای

سلام

طاعات و عبادات دوستان مورد قبول حق تعالی انشالله

خلاصه بعد از گذشت 20 اندی ماه مذاکرات به پایان رسید و توافق حاصل شد،توافقی که به بیش از 100 برگه رسید و جزییات ریزی را شامل شد.

بسیار خوشحالم که خلاصه این همه مذاکرات فشرده توافق بود.

در این چند ماه که هزاران صدا داخل کشور شنیده می شد عده ای موافق مذاکرات،عده ای مخالف مذاکرات،عده ای موافق مذاکره ولی مذاکره بدون توافق را می خواستند و صرفا می گفتند مذاکره برای مذاکره،عده ای هم ممتنع تا اینکه ببینند مذاکرات چه می شود اگر خوب بود بگویند ما از اول هم موافق بودیم و اگر بد بود بگویند ما اگر چیزی نگفتیم از متانت بود

این ماه ها هم با همه بحث هایی که در سایت ها و وبلاگ های مختلف (از دوستان دانشجو و طلبه بگیر تا نمایندگان مجلس و ...) و اساتیدم در حوزه داشتم سپری شد و شد انچه شد.

در همه این مدت تمام عیار از تیم هسته ای و عملکرد ان دفاع کردم و ان ها را انسان های معقول و خوش فکر و میهن دوست و مومن می دانستم و البته اگر نکته ای را درست نمی دانستم صرفا می گفتم با این کار موافق نبودم اما هیچ گاه کلیات ان را زیر سوال نبردم.

همه این بحث ها گذشت و خدا رو شاکرم که انچه می پنداشتم درست بود و اسیر توهمات نبودم.مانند عده ای متوهم ظریف را ابوموسی نمی دانستم و یا مانند عده ای سخنان رهبری را تاویل و تفسیر نمی کردم دلواپسیسم نبودم و بیخودی جار و جنجال راه نینداختم و ممتنع نبودم تا بعد از ماجرا موضع گیری کنم.

گاهی اینقدر مطلب می خواندم و مستند حرف می زدم که به شوخی من را هم جز تیم مذاکره کننده خطاب می کردند و گاهی هم بی اخلاق ها ساده لوحی را به من نسبت می دادند.

خدا رو شاکرم که هرجایی که نیاز بود روشنگری کردم و تندروی نکردم و نگذاشتم تک صدایی عده ای نشان از درستی فکر ان ها باشد و همچنین نگذاشتم عده ای فکر کنند تیم هسته ای کاملا بدون نقص هستند بلکه همواره سعیم این بود که تصویر درست و واقع بینانه ای از مذاکرات و تیم هسته ای داشته باشم .

نامه رهبری عزیز هم بسیار زیبا بود:
بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای رئیس جمهور
با سلام و تحیت و تشکر از زحمات فراوان جنابعالی، اولا لازم میدانم از تلاش پیگیر و پر طاقت هیئت مذاکره کننده‌ی هسته‌ای صمیمانه تشکر و قدردانی کنم و پاداش الهی را برای آنان مسألت نمایم، سپس، به سرانجام رسیدن این مذاکرات، گام مهمی است، با این حال لازم است متنی که فراهم آمده با دقت ملاحظه و در مسیر قانونی پیش‌بینی شده قرار گیرد و آنگاه در صورت تصویب، مراقبت از نقض عهدهای محتمل طرف مقابل صورت گرفته و راه آن بسته شود. به خوبی می دانیم که برخی از شش دولت طرف مقابل به هیچ رو قابل اعتماد نیستند. از ملت عزیز انتظار دارم که همچنان وحدت و متانت خود را حفظ کنند تا بتوان در فضای آرام و خردمندانه به منافع ملی دست یافت.

والسلام علیکم و رحمة الله
سیّد علی خامنه‌ای
24/ تیر/ 1394
انشالله این توافق موجب شادی مردم و بهبود وضعیت جامعه گردد
/ 1 نظر / 22 بازدید
مهدی

سلام بابت تشریف فرمایتان ممنونم.خوشحال می شم که نقدهایتان را در مورد وبلاگم بگید.